Follow by Email

poniedziałek, 7 lutego 2011

Jak wybrać trwałe perfumy dla siebie?

Nie cierpię, kiedy z rana wylewam na siebie ulubione perfumy tylko po to by ich zapach zniknął w porze lunchu? Zapach może być istotną częścią porannego rytuału, ale to jest sposób, aby kobieta mogła wyrazić siebie i na pewno sprawia, że kobieta czuje się bardziej sexy, szczęśliwsza i bardziej pewna siebie.

W rozmowie w Jean Careno z konsultantką zapachów Barbarą Łeszczyńską poznaliśmy 4 sposoby na to, aby perfumy pachniały dłużej.


Jak wybrać perfumy, która będą trwałe?

Cytrusowe zapachy zazwyczaj ustępują szybciej podczas gdy piżma i zapachy drzewne zwykle starczają na dłużej, ponieważ te olejki odparowują wolniej.

Nie od rodzaju zapachu ani koncentracji zależy trwałość. Głównym czynnikiem o tym decydującym jest rodzaj perfum, którego używasz. Parfum zawierający najwięcej olejków eterycznych, czyli zaperfumowanie, gwarantuje najdłuższą wytrzymałość. Przykładowo perfumy Jean Careno mają zaperfumowanie 25% i to przekłada się na trwałość. Każdy prcent mniej obniża trwałość perfum nawet o kilka godzin.

Jednak to woda perfumowana lub woda toaletowa, który jest tym typem, który najbardziej nadaje się do użytku codziennego. Bardzo często potrzebujemy innego zapachu na dzień, a innego na wieczór. Dlatego nawet te najsłabsze zapachy damskie i zapachy męskie mają swoje zalety. Są one odmianą tanich perfum.

Aby zachować siłę swojego zapachu, przechowuj je w chłodnym ciemnym miejscu z dala od słońca. Sugerowała nam konsultantka zapachów Jean Careno.

Stosowanie perfum i trwałość


Fragrance(zaperfumowanie) będzie dłuższe na skórze, jeśli jest dobrze nawilżona, ponieważ olejki zapachowe trwają dłużej. Nasz konsultant sugeruje, że stosowanie olejku do ciała lub balsamu po prysznicem.

Po ich zastosowaniu zapach skoncentruje się na punktach pulsujących. Są to obszary blisko żył na powierzchni skóry. Wtedy czujesz, że podczas Twojego obrotu, w tym ruchów nadgarstkami, szyją, piersią i nawet między kolanami unosi sie woń perfum. Spryskaj te miejsca.

Nie wolno trzeć nadgarstka razem po zastosowaniu zapachu. W takiej sytuacji według konsultantki Jean Careno Barbary Łeszczyńskiej zepsuje się zapach olejków. Ona również wskazuje, że warto zadbać o lekką mgiełkę zapachu we włosach.

Nie przesadzaj z Perfumami

Mniej znaczy więcej! Mamy taką tendencję, że nie czujemy własnych perfum jakiś czas po ich zastosowaniu, w rzeczywistości jest to mechanizm obronny naszego węchu i systemów zamkniętych.

To nie znaczy, że są one niezauważalne dla innych. Zwłaszcza jak się starzejemy, nasz zmysł węchu zaczyna sie zatracać. Wbrew przekonaniom unikaj stosowania perfum bezpośrednio na odzież, gdyż może pojawić się plama, a także perfumy nie wydzielają tak ładnych zapachów, jak naturalny olejek na skórze.

Perfumy wielokrotnie stosowanie przez cały dzień

Jeśli masz suchą skórę lub idziesz na specjalny wieczór, możesz zawsze mieć przy sobie małą butelkę (rozmiar podróży np. 10-15ml), gdyż może się pojawić konieczność ponownego zastosowania. Jest to ogólna zasada, zapachy często intensywnie trwają od 4 do 8 godzin w zależności od jakości i stężenia olejków eterycznych.

Oto garść praktycznych porad z rozmowy konsultantki Jean Careno Barbary Łeszczyńskiej z Arkadiuszem Zielaznym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz